Menu

Podręcznik opieki nad zwierzętami

Hej! Mam nadzieje, że moje porady na temat opieki nad zwierzęciem spodobają się wszystkim. Jestem dyslektykiem dlatego nie zwracajcie uwagi na błędy !!!

Opieka nad małym kotem.

laura2155512

20090219804961Koty są bardzo przyjaznymi zwierzętami. Lecz by posiadać jakiekolwiek zwierzę trzeba wiedzieć jak się nim zająć !!! 

Na początek trzeba wiedzieć jak go karmić. Kot poniżej 12 miesiąca życia i powyżej 1 miesiąca życia powinien jeść karmę w saszetce dla juniorów, ponieważ w tej saszetce są malutkie kawałki jedzenia a w saszetce dla kotów dorosłych są większe kawałki jedzonka.

  Z zabawą jest tak. Małe koty uwielbiają się bawić potrafią dziennie spędzić po 5 godzin na zabawę zabawkami albo z kimś.

  Kuweta!!! Problem. Małe koty nie chcą się załatwiać do kuwety ale każdy problem da się rozwiązać. Problem z załatwianiem się do kuwety musisz postąpić zgodnie z moją instrukcją:

  • Jeśli widzisz, że kot zaczyna kopać/drapać w podłogę albo w łóżko zanieś go w tedy do kuwety.
  • Stój przy kuwecie i czekaj aż kot zacznie kopać w piasku.
  • Jeżeli kot zacznie kopać w piasku jesteś pewien/pewna, że twój kot się załatwia.
  • Gdy kot drugi raz zacznie kopać oznacza to, że zakopuje.
  • Jeżeli kot wyjdzie z kuwety możesz odejść od kuwety bo kot już się załatwił.

  Kociątka śpią śr. 10 godzin na dobę. Czasami potrafią spać do 13 godzin na dobę [ zależy od rasy kota lub od tego czy jest zdrowy].

  To już koniec. Jeśli wam się podobało zapraszam do codziennego wchodzenia na mojego BLOGA [ może akurat będzie jakiś nowy wpis ]...

© Podręcznik opieki nad zwierzętami
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci